Виховна година «Будь чистим і охайним»


Виховна година «Будь чистим і охайним»
Мета: ознайомити учнів із поняттям «гігієна школяра», із призначенням
предметів особистої гігієни; вчити учнів використовувати предмети особистої гігієни у повсякденному житті;
формувати і розвивати культурно-гігієнічні навички під час догляду за порожниною рота, носом, очима, руками та волоссям; розвивати мовлення, мислення;
виховувати охайність, акуратність.
Тип уроку: Урок-подорож.
Методи і види роботи: монолог учителя, бесіда, практична робота, перегляд мультфільму.
Обладнання: вологі серветки, мультимедійне обладнання,
Використана література: 1. Будна Н.О., Бей П.І. Уроки з курсу «Основи
здоров’я», 1клас – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2006
2. Бойченко Т.Є. Основи здоров’я: Підручник для 1кл. загальноосвіт. навч. закл. К.: Генеза, 2007
3. Друзь З.В. Пізнавальні завдання з ознайомлення з навколишнім світом у 1-2 класах: Посібник для вчителя. К.: Рад. шк.,1990
4. Усачев А. «Азбука здоровья», М.: «Росмэн», 1997
Перебіг уроку
1. Організація класу
1.1. Привітання
1.2. Перевірка готовності до уроку
2. Мотивація навчальної діяльності
2.1. Перегляд мультфільму
Діти, подивіться уривок із мультфільму. Пригадайте як він називається. (Фрагмент мультфільму «Мийдодір»)
2.2. Бесіда
Як називається мультфільм?
Чому від хлопчика утекли всі речі?
Про що кричав йому умивальник?
Як ви вважаєте, чи потрібно бути щодня чистим і охайним, щоб зберегти своє здоров’я
3. Повідомлення теми і мети уроку
3.1. Монолог учителя
Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про те, що треба робити , щоб бути чистим та охайним.
Для цього ми відправимося у цікаву подорож річкою «Гігієна» і зупинимося на кожному з островів , що нам зустрінуться. Ми дізнаємось з вами про речі, які належать до предметів індивідуального користування, як доглядати за зубами, вухами, носом, очима, шкірою, волоссям.
4. Вивчення нового матеріалу
4.1. Монолог учителя
Річка, по який ми будемо пливти, як я сказала називається «Гігієна». Слово «гігієна» походить від імені міфологічної богині Гігієї – доньки бога лікування Ескулапа. З її іменем уособлювався культ охайності і чистоти. Сучасне поняття «особиста гігієна» включає утримання в чистоті тіла (шкіри, волосся, порожнини рота), натільної та постільної білизни, одягу, взуття, житла. Дотримання особистої гігієни сприяє збереженню та зміцненню здоров’я.
4.2. Відгадування загадок
На чому подорожують річкою? ( На кораблі)
Щоб стати пасажирами корабля треба відгадати загадки:
1. Я маленька полотнинка,
Випрана дбайливо.
Не серветка, не хустинка, знаю своє діло.
Я до щічок, до голівки притулюсь ласкаво,
Я вберу усі краплинки з тіла після ванни.
Я не гість – хазяїн в домі,
І лежати я не звик Вам ім’я моє відомо, пригадайте я… (рушник).
Для чого потрібний рушник?
2. Мию, мию без жалю,
Мию там, де брудно.
А купатись не люблю,
Бо від того худну.
(Мило)
Для чого потрібне мило?
3. Поки вона гуляла спинка рожевою стала.
(Губка)
Для чого потрібна губка?
4. Я невтомна трудівниця, мені вірять люди,
Хто зі мною поведеться – той здоровий буде.
Буде часто усміхатись білими зубами,
Мене знає вся малеча і бабусі й мами.
Чистоту тримаю в роті. Справу знаю чітко,
Вам ім’я моє знайоме, бо я... (зубна щітка).
5. Біла річкаУ печеру затекла,
Струмочком виходить –
Зі стінок все виводить.
(Зубна паста)
6. Для чого потрібна зубна щітка?
Для чого потрібна зубна паста?
Який є, таким покажеІ без слів про все розкаже.
(Дзеркало)
7. Два кінця, два кільця,
А посередині цвяшок.
( Ножиці)
Для чого потрібне дзеркало, а для чого ножиці?
8. Маю я зубців багато,
Зачешу вас як на свято.
(Гребінець)
9. Як голівку будеш мити –
Не забудь мене налити.
(Шампунь)
Для чого потрібний гребінець?
Для чого потрібний шампунь?
Молодці діти, правильно відгадали всі загадки. Отже, вирушаємо в путь.
4.3. Практична робота
Перший острів на нашому шляху «Охайність». На ньому нас зустрічає Губка Боб. Він хоче, щоб ви навчилися правильно мити руки.
Діти, я вам роздаю вологі серветки. Витріть свої руки. Подивіться на чисту серветку і на ту, що тільки витерли руки. Що ви бачите?
Навіщо треба мити руки?
Діти, ми повинні постійно стежити за чистотою рук. Прийшовши до школи ми з вами за все беремося: торкаємося руками до ручки від дверей, відвідуємо туалет, тримаємо у руках багато різних предметів впродовж дня. Тому на ваші руки можуть потрапити мікроби. Ні в якому разі не беріть руки до роту, а постійно слідкуйте за чистотою рук.
5. Пальчикова гімнастикаМиємо руки
«Миємо руки» (ритмічно потираємо долоні, наче миємо руки):
Узяли духмяне мило,
Добре руки з ним помили.
«Струшуємо водичку з рук» (пальці стиснути в кулачок, потім з силою випрямити їх, наче струшуючи водичку):
Полетіли від води
Бризки з рук туди-сюди.
«Витираємо руки» (енергійні рухи імітують почергове витирання кожної руки рушником):
Рушничок я свій беру,
Швидко ручки обітру.
Скажіть, будь ласка, а якими руками треба мити лице, вуха, шию?
6. Продовження вивчення нового матеріалу
6.1. Монолог учителя з елементами бесіди
Як часто треба купатися у душі чи ванні? (Щодня)
Своє тіло ми повинні мити кожного дня. Наша шкіра повинна бути завжди чистою. Витиратися потрібно сухим і чистим рушником.
Своє волосся необхідно мити в міру забруднення, прочісувати власним гребінцем або щіткою 2-3 рази на день. Зачіски у дівчаток і хлопчиків повинні бути зручними і охайними.
Запам’ятайте: користуватися чужим гребінцем, заколками, головними уборами – заборонено!
Губка Боб задоволений тим, що ви навчилися правильно мити руки та знаєте як доглядати за своїм тілом. Він прощається з вами. А ми вирушаємо далі.
6.2. Вивчення корисних порад
Пливемо до другого острова «Чистота».
Діти, як називають лікаря, якй лікує зуби? (Стоматолог)
Отже, до нас в гості завітав лікар – стоматолог. Він нам розповість, як правильно доглядати за зубами. (Малюнок лікаря на дошці.)
Діти, якщо ви розглядали свої зуби перед дзеркалом, то бачили між зубами багато нерівностей. У них легко затримуються часточки їжі. Тому наш гість хоче дати вам декілька порад щодо догляду за зубами.Поради:
1) Чистити зуби треба вранці та ввечері перед сном.
2) На зубну щітку видавлюємо трішки зубної пасти.
3) Рухами знизу – вгору чистять нижні зуби, зверху – вниз – верхні зуби. Коловими рухами щітки чистять зовнішню і внутрішню поверхні кутніх зубів.
4) Коли почистите зуби, щітку вимийте з милом і поставте сушитися догори щетиною ( показує)
5) Ніколи не чистіть зуби чужою щіткою.
6) Після вживання їжі слід полоскати рот теплою водою.
7) Не колупайтеся між зубами металевими предметами.
8) Зубну щітку змінюйте 4 рази на рік.
9) Два рази на рік треба приходити в лікарню і перевіряти зуби.
Користуйтеся порадами лікаря і ваші зубки будуть здоровими.
Діти, давайте подякуємо лікареві за поради!
6.3. Бесіда
Вирушаймо далі на нашому кораблі. І ось перед нами острів «Акуратність». На ньому живе пірат Джоні. Він хоче, щоб ви відповіли йому на деякі запитання.
Діти, навіщо нам потрібні вуха?
Як правильно доглядати за вухами?
Стеж, щоб вуха були чистими. Під час щоденного вмивання мий вуха теплою водою з милом. Не засовуй гострі предмети до вуха. Бережи вуха.
Діти, навіщо нам потрібен ніс?
Як правильно доглядати за носом?
Стеж, щоб ніс був завжди чистий. Не засовуй гострі предмети до носа. Користуйся носовою хусткою.
6.4. Вивчення корисних порад
Джоні пошкодив своє око і зараз ходить з пов’язкою. Він хоче дати вам декілька порад догляду за очима.
Поради пірата:
1) Бережи очі.
2) Не три їх брудними руками.
3) Негайно звернися за допомогою, якщо в очі щось потрапило.
4) Не грайся перед обличчям гострими предметами.
5) Довгими годинами не сиди перед екраном телевізора чи комп‘ютера.
6) Щодня роби вправи для очей.
Подякуємо Джоні за поради і попливемо далі. А поки будемо пливти давайте подивимося за борт корабля і поспостерігаємо за веселими рибками.
7. Фізкультхвилинка8. Узагальнення та систематизація отриманих знань
8.1. Робота з прислів’ями
1. Чиста вода – для хвороби біда.
2. Твоє здоров’я – у твоїх руках.
Як ви розумієте ці прислів’я?
8.2. Перегляд фрагменту із мультфільму
По дорозі додому я пропоную вам заїхати у гості до героїв мультфільму «Марійка і Ведмідь».
8.3. Бесіда
Якою була Марія?
Чого хотів Ведмідь?
Чому вчить нас цей уривок ?
9. Підсумок уроку
9.1. Бесіда
Отже, дітки, на цьому наша подорож завершується і на останок я хочу у вас запитати. Чому потрібно бути чистим і охайним? Що слід робити, щоб бути чистим і охайним щодня?
Назвіть предмети особистої гігієни.
Я думаю, що ви всі будете виконувати вимоги особистої гігієни та слідкувати за своєю чистотою.

Приложенные файлы

  • docx 14797702
    Размер файла: 36 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий